Islamski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Islamski Forum od Ehli Sunneta vel Dzemata
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Hadis sekalejn kod sija i sunija

Go down 
4 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyThu May 24, 2012 5:06 am

.


Sekalejn: komentar modifikovan dana: Tue Jul 10, 2012 7:22 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyThu May 24, 2012 5:07 am

.


Sekalejn: komentar modifikovan dana: Tue Jul 10, 2012 7:21 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 48
Mjesto : Kosovo

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyThu May 24, 2012 5:08 am

Razdvojeni su slabi hadisi i sahi hadisi tako da nemoj pricati gluposti. Inace, Ashabi r.a. su bili dobri poznavaoci Hadisa tako da su oni prenijeli vazne stvari o Poslanikovoj s.a.v.s. praksi.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 48
Mjesto : Kosovo

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyThu May 24, 2012 5:08 am

Sekalejn (citat):
Muamer (citat):
Budi pazljiv. Casni Ashabi r.a. i Majke Vjernika r.a. nisu munafici. Od njih se prenose istiniti hadisi.
Muamere sačekaj nisam završio.

Samo nastavi ali molim te da obuzdas svoju mrznju prema Sunnijskim licnostima.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyThu May 24, 2012 5:45 am

.


Sekalejn: komentar modifikovan dana: Tue Jul 10, 2012 7:21 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 48
Mjesto : Kosovo

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyThu May 24, 2012 6:40 am

Allah je zadovoljan onim vjernicima koji su ti se pod drvetom na vjernost zakleli.* On je znao šta je u srcima njihovim, pa je spustio smirenost na njih, i nagradiće ih skorom pobjedom
Kur'an, El Feth 18


Allah je zadovoljan prvim muslimanima, muhadžirima i ensarijama i svima onima koji ih slijede dobra djela čineći, a i oni su zadovoljni Njime
Kur'an, At Tawba 100


Vi ste narod najbolji od svih koji se ikada pojavio: tražite da se čine dobra djela, a od nevaljalih odvraćate, i u Allaha vjerujete.
Kur'an, Ali Imran 110


Ovdje mozete da procitate sto Allah dzelesanuhu kaze u Kur'anu za prve muslimane. Ove prve muslimane koji su sroceni u Kur'anu, Siije potvaraju i nazivaju ih munaficima. To je dovoljan dokaz koliko su Siije zalutala sekta.

Muhammed s.a.v.s. kaze:

„Najbolja generacija je moja generacija (ashabi), zatim oni koji će živjeti poslije njih (tabi'ini), a potom oni nakon njih (tabi' tabi'ini).“
Buhari i Musl
im

U Islamu su najbolje generacije muslimana one koje je Muhammed s.a.v.s. spomenuo a to su prve tri generacije u Islamu a to su generacije do 300 Hidzretske godine. Oni su nas uzor i mi se vodimo njihovim postupcima i njhovim tumacenjima vjere i zato smatramo da slijedjenjem ove tri generacije bivamo na Pravom Putu.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 7:46 am

Citat :
Sljedeće je lista sunijske uleme koji govore o ravijama ovog hadisa:

1. Sahih Muslim, knjiga o odlikama Alija ibn Ebi Taliba, svez. 7., str. 122.
2. Sahih Tirmizi, svez. 5., str. 328.
3. Imam Nesai o njegovim osobinama, str. 21.
4. Imam Ahmed ibn Hambel, svez. 3., str. 17.
5.Mustedreku-l-Hakim, svez. 3., s. 109.
6. Kenzu-l-ummal, svez. l.s. 154.
7. Et-Tabekatu-l-kubra, Ibn Seid, svez. 2., str. 194.
8. Džamiju-l-usul, Ibn Asir, svez.l., str. 187.
9. El-Džamiju-l-sagir, Sujuti, svez. 1., str. 353.
10. Medžmeu-z-zevaid, Hejsami, svez. 9., str. 163.
11. El-Fethu-1-kebir, Nebhani, svez. 1., str. 451.
12. Esedu-l-gaba fi mearifeti-s-sahabeti, Ibn Asir, svez. 2., str. 12.
13. Tarih, Ibn Asakir, svez. 5., str. 436.
14. Tefsir Ibn Kesir, svez. 4., s. 113.
15. Et-Tadžu-l-džamiu li-1-usul, svez. 3., s. 308.

Selefijo ni ovi dokazi nisu ti dovoljni?
Mora da su bili lazljivci ovi tvoji ucitelji kad im ne vjerujes ......... hahahahaha
Na vrh Go down
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 7:59 am

Citat :
Allah je zadovoljan onim vjernicima koji su ti se pod drvetom na vjernost zakleli.* On je znao šta je u srcima njihovim, pa je spustio smirenost na njih, i nagradiće ih skorom pobjedom
Kur'an, El Feth 18

Dali su Ebu Bekr,Omer,Osman i Muawija bili pod tim drvetom?
Ako su bili,iznesite jedan jedini primjer od vasih hadisa.
Na vrh Go down
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 8:22 am

Muamer (citat):
[Oni su nas uzor i mi se vodimo njihovim postupcima i njhovim tumacenjima vjere i zato smatramo da slijedjenjem ove tri generacije bivamo na Pravom Putu.

Kako dokazujes da ste na pravom putu?
Do prije,otprilike 100 godina sije nisu smeli pisnuti od vas jel tako?
Onda sve ove vase podjele i sekte u islamu ko ih smisli? Ko ih podjeli?
Sije?
Onda sva ova ubistva u islamu pocev od smrti Poslanika s.a.v.s. pa do danas ko ih ucini?
Sije?
Pa kako mozes reci da ste na pravom putu?
Ma hajde bre ne fantaziraj.
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 48
Mjesto : Kosovo

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 10:00 am

Pa ti si skrenuo sa puta. To jos vise pravi jaz izmedju Ehli Sunneta i Siizma tako da smo mi dvije religije. Naravno da je bio Ebu Bekr i Omer r.a. pod drvetom i da je u ime Osmana r.a. ucinjena zakletva jer on je bio poslat od Muhammeda s.a.v.s. u Mekku. Muavija r.a. nije bio pod drvetom i on je primio islam nakon oslobodjenja Mekke ali ipak on se racuna Ashabom r.a. Riječ ashab odnosi se na svaku osobu koja se je družila (boravila, putovala) sa nekom drugom osobom bilo to dugo ili kratko, bez da se to precizno vremenski određuje (pa makar to bilo samo nekoliko minuta). Muavija r.a. isupnjava te uslove i on je pisar Allahove Objave. Zatoo je grijeh njega proklinjati. A vi to cinite izgleda.
Zato vi bi ste trebali da prekinete sa tim jer samo vise pokazujete citaocima koliko ste skrenuli. Vase skretanje moze rasrditi Allaha dz.s. bas kao sto se rasrdio na Izraelicane.
Naravno da sam musliman i Selefija jer to pravi oblik Islama. Zato, bilo bi dobro da prekines sa ovom raspravom jer samo otkrivas tvoje Siijsko lice.

Zatim rekao si da je Poslanik s.a.v.s. ubijen. Bolje reci "otrovan" kao sto je to rekao tvoj drug u Dzehennemskoj vatri Shaykh Yasser Al-Habib koji je protjeran iz Kuvajta zbog tih rijeci. Mislim da je kod vas Ajatullahova fetva kao toalet papir i za vas to znaci mrtvo slovo na papiru. Volio bih kad bi ste prestali da potvarate dobre ljude u Islamu a narocito prve muslimane kojima je zagarantiran Dzennet na onom svijetu.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 48
Mjesto : Kosovo

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 10:09 am

musliman (citat):
Muamer (citat):
[Oni su nas uzor i mi se vodimo njihovim postupcima i njhovim tumacenjima vjere i zato smatramo da slijedjenjem ove tri generacije bivamo na Pravom Putu.

Kako dokazujes da ste na pravom putu?


Tako sto ne proklinjemo i ne potvaramo Ashabe i Majke Vjernika r.a.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 10:18 am

Muamer (citat):


Tako sto ne proklinjemo i ne potvaramo Ashabe i Majke Vjernika r.a.

I nista vise?
Na vrh Go down
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 10:23 am

Muamer (citat):

Bolje reci "otrovan" kao sto je to rekao tvoj drug u Dzehennemskoj vatri Shaykh Yasser Al-Habib koji je protjeran iz Kuvajta zbog tih rijeci.

Taj "moj" sejh je sunitski munafik koji je dosao iz Kuvajta u Londonu,placen od neprijatelja islama da stvara razdor izmedzu sunija i sija.
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 48
Mjesto : Kosovo

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 10:30 am

musliman (citat):
Muamer (citat):

Bolje reci "otrovan" kao sto je to rekao tvoj drug u Dzehennemskoj vatri Shaykh Yasser Al-Habib koji je protjeran iz Kuvajta zbog tih rijeci.

Taj "moj" sejh je sunitski munafik koji je dosao iz Kuvajta u Londonu,placen od neprijatelja islama da stvara razdor izmedzu sunija i sija.

Laughing

Sto me nasmija. Sad ga zoves Sunnijskim munafikom zato sto vam je otkrio vjeru. Ne, hvala, zadrzite ga za sebe. On je vas Sejh. Smile Inace nema niko potrijebe da stvara razdor izmedju Sunnija i Siija jer taj razdor je vasim vjerovanjem napravljen. Vi da bi ste bili sa nama morate da promijenite vasu akidu. Dotle, mi smo dvije razlicite religije.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 10:49 am

Muamer (citat):
Pa ti si skrenuo sa puta. To jos vise pravi jaz izmedju Ehli Sunneta i Siizma tako da smo mi dvije religije. Naravno da je bio Ebu Bekr i Omer r.a. pod drvetom i da je u ime Osmana r.a. ucinjena zakletva jer on je bio poslat od Muhammeda s.a.v.s. u Mekku. Muavija r.a. nije bio pod drvetom i on je primio islam nakon oslobodjenja Mekke ali ipak on se racuna Ashabom r.a. Riječ ashab odnosi se na svaku osobu koja se je družila (boravila, putovala) sa nekom drugom osobom bilo to dugo ili kratko, bez da se to precizno vremenski određuje (pa makar to bilo samo nekoliko minuta). Muavija r.a. isupnjava te uslove i on je pisar Allahove Objave. Zatoo je grijeh njega proklinjati. A vi to cinite izgleda.
Zato vi bi ste trebali da prekinete sa tim jer samo vise pokazujete citaocima koliko ste skrenuli. Vase skretanje moze rasrditi Allaha dz.s. bas kao sto se rasrdio na Izraelicane.
Naravno da sam musliman i Selefija jer to pravi oblik Islama. Zato, bilo bi dobro da prekines sa ovom raspravom jer samo otkrivas tvoje Siijsko lice.

.

Nisi nista dokazao,samo price.
Na vrh Go down
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 10:53 am

Muamer (citat):

Zatim rekao si da je Poslanik s.a.v.s. ubijen.

Sta se budalis?Kada sam ja to rekoa?
Imam 8 postova i ja ne vidim da sam to rekao.
Na vrh Go down
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 10:56 am

Muamer (citat):


Sto me nasmija. Sad ga zoves Sunnijskim munafikom zato sto vam je otkrio vjeru.
Da,bas takvi kao on i ti veliki ste munafici i stvarate razdor u islamu.
Debelo ste placeni,nema sta.
Na vrh Go down
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 11:03 am

musliman (citat):
Citat :
Sljedeće je lista sunijske uleme koji govore o ravijama ovog hadisa:

1. Sahih Muslim, knjiga o odlikama Alija ibn Ebi Taliba, svez. 7., str. 122.
2. Sahih Tirmizi, svez. 5., str. 328.
3. Imam Nesai o njegovim osobinama, str. 21.
4. Imam Ahmed ibn Hambel, svez. 3., str. 17.
5.Mustedreku-l-Hakim, svez. 3., s. 109.
6. Kenzu-l-ummal, svez. l.s. 154.
7. Et-Tabekatu-l-kubra, Ibn Seid, svez. 2., str. 194.
8. Džamiju-l-usul, Ibn Asir, svez.l., str. 187.
9. El-Džamiju-l-sagir, Sujuti, svez. 1., str. 353.
10. Medžmeu-z-zevaid, Hejsami, svez. 9., str. 163.
11. El-Fethu-1-kebir, Nebhani, svez. 1., str. 451.
12. Esedu-l-gaba fi mearifeti-s-sahabeti, Ibn Asir, svez. 2., str. 12.
13. Tarih, Ibn Asakir, svez. 5., str. 436.
14. Tefsir Ibn Kesir, svez. 4., s. 113.
15. Et-Tadžu-l-džamiu li-1-usul, svez. 3., s. 308.

Selefijo ni ovi dokazi nisu ti dovoljni?
Mora da su bili lazljivci ovi tvoji ucitelji kad im ne vjerujes ......... hahahahaha

????????
nema odgovora?
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 48
Mjesto : Kosovo

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 11:05 am

musliman (citat):
Muamer (citat):
[Oni su nas uzor i mi se vodimo njihovim postupcima i njhovim tumacenjima vjere i zato smatramo da slijedjenjem ove tri generacije bivamo na Pravom Putu.

Kako dokazujes da ste na pravom putu?
Do prije,otprilike 100 godina sije nisu smeli pisnuti od vas jel tako?
Onda sve ove vase podjele i sekte u islamu ko ih smisli? Ko ih podjeli?
Sije?
Onda sva ova ubistva u islamu pocev od smrti Poslanika s.a.v.s. pa do danas ko ih ucini?
Sije?
Pa kako mozes reci da ste na pravom putu?
Ma hajde bre ne fantaziraj.

Zar ovo nije tvrdnja da je po vama Poslanik s.a.v.s. ubijen?! I to od nas Sunnija?!
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
musliman




Broj komentara : 44
Join date : 2012-05-25

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 11:15 am

Izgubio si kontrolu pa neznas sta pricas,jadan ti je tvoj forum kad ne neznas odgovarati.
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 48
Mjesto : Kosovo

Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 EmptyFri May 25, 2012 11:27 am

Hajt ispricaj mi jos neku glupost pa da se smijem. Laughing Po vama mi smo krivi za smrt Poslanika s.a.v.s. Laughing Subhanallah.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sponsored content





Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadis sekalejn kod sija i sunija   Hadis sekalejn kod sija i sunija - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
Hadis sekalejn kod sija i sunija
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» HADIS - Djela koja spasavaju od kazne
» Hadis o covjeku koji je ubio 99 osoba

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islamski Forum :: Islam :: Islamske sekte-
Idi na: