Islamski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Islamski Forum od Ehli Sunneta vel Dzemata
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Situacija u Siriji

Go down 
5 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySat Jun 09, 2012 11:53 am

Es Selamu Alejkum,

Mislim da je dobro sto stav Rusija sve vise omjeksava tako da se mozemo nadati jednom jedinstvenom zahtjevu a to je odlasku Bashara Al Asada sa vlasti. To bi bilo nesto dobro i mislim da bi se svijet oslobodio jos jednog diktatora. Ruski stav je dosta uperen ka sprijecavanju gradnje Americkog interesa u Siriji i ide se k tome da se u Siriji osnuje jedna nepristrasna vlast koja nece zavoditi niti ka jednoj super sili. Rusija ne zeli da buduca Sirija bude Americki pion nego zeli da Sirija bude jhedna svestrana drzav akoja c eimati dobre kontakte sa svim drzavama. Mislim da je plan odlaska Al Asada sa vlasti realan i da on vise nema sto traziti u Siriji. Pravada mora biti zadovoljena i Al Asad mora otici sa vlasti kako bi narod bio slobodan. Dok se velike sile prepiru oko pitanja Sirije mislim da je ovo pogodna prilika za Sirijske ustanike da idu ka osnovanju Islamske drzave Sirije i ka uvodjenju Serijatskog sistema. Mislim d abi to bila zadovoljavajuca okolnost za sve u regionu pa i u svijetu. Rusija se snazno vraca na scenu i zeli imati utjecaja u svijetu i zeli da sprijeci Ameriku da zavodi red na planeti. Ovaj Ruski stav ima za cilj jednu ravnotezu tako da min je milo da su Rusi shvatili da Al Asad mora otici i to dokazuje da se Ruski stav ne vezuje za jednog covjeka. Ruski stav je takav da zeli od Sirije nbapraviti jednu neutralnu zemlju koja se nece podati Americi niti Rusiji. Mislim da bi Rusiji najvise odgovaralo kad bi se proglasila Islamska drzava Sirije. Ipak muslimane ne treba interesirati spor izmedju Rusije i Amerike i muslimani trebau teziti ak svom cilju a to je zbacivanju Nusajrijskog rezima. Sirija po svaku cijenu treba postati Islamskom drzavom gdje ce drzavom upravljati Sunnije. Sa time bi bila zadovoljena pravda. Saudijska Arabija treba gledati da pjaca utjecaj na Sirijske ustanike kako bi se Sirijski ustanici pripremili za proglasenje Islamske drzave. Mislim da muslimanima odgovara d abudu u dobrim odnosima sa svima kako sa Amerikom tako i sa Rusijom i da je to jedna priejdnost muslimana. Ipak zelio bih reci da se mi muslimani ne bojim Amerike i d ami vidimo ostvarenje nasih ciljeva uz Ameriku. Znaci trebamo uzimati ono najbolje od Amerike i Rusije i tako ostvarivati nae ciljeve. Mislim da je ovo dobar prijedlog Rusije da se obavi prenos vlasti kao sto je to bilo u Jemenu i mislim da bi sa tim bili zadovoljni muslimani. Ne bi bilo razaranja gradova jer sa eventualnom vojnom intervencijom bi se znatno rusili gradovi i bilo bi jos vise zrtava. Znaci ono sa cim mi muslimani trebamo biti zadovoljni je da se i Ameriika i Rusija slazu sa cinjenicom da Al Asad mora otici sa vlasti i mislim da je to nesto sa cime moramo biti zadovoljni.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySat Jun 09, 2012 12:22 pm

**************


...............: komentar modifikovan dana: Thu Jul 05, 2012 5:22 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySat Jun 09, 2012 12:32 pm

Mislim da su prazne prijetnje Irana jer Iran nije u mogucnosti da djeluje van svojih teritorija. Mislim da bi Iran tada bio ranjiviji i da bi pretrpio poraz. Inace, Iran gleda samo svoju drzavu i mislim da Iran ne bi prijesao svoje granice kako bi branio Siriju. Ipak Iran se mora suociti sa cinjenicom da mozda nece biti vojne intervencije u Siriji, ali ce sigurno Bashar al Asad otici sa vlasti. Sirija se mora demokratizirati i cinjenica je da Nusajrije ne mogu imati Siriju za sebe. Sirija je drzava svih gradjana i njome mogu rukovoditi samo demokratski izabrani predstavnici naroda. Zato cijenim Iransko nastojanje za sprijecavanje Amerike za vojnom intervencijom ali sigurno je da su pritisci svijeta urodili plodom jer Rusija je definirala svoje stavove i rekla jasno da je moguce ocekivati Al Asadovo napustanje vlasti, ali mirnim putem preko prijenosa vlasti. Mislim da je to znacajno za nas muslimane jer ni nama muslimanima ne odgovara Americka vojna intervencija a nama najvise odgovara prijenost vlasti jer tako se jedino Sirija moze zastiti daljeg razaranja.
Iran je jedna znacajna zemlja za muslimane i mi imamo razumijevanja za Iran, koji zeli da ostane Nusajrijska vlast u Siriji. Oni misle da ce tako imati vecu podrsku od Sirije i da ce moci kontrolirati Cioniste. Ali ipak Iranci moraju znati da i nova Sirija moze suradjivati sa Iranom, samo ako se steknu uslovi za to. Iran mora znati da je nuzno suradjivati sa Sunnijama i oni moraju znati da im i Sunnije mogu pomoci u jednom jedinstvenom muslimanskom cilju a to je Dzihadu prema Cionistima. Zato je strah Iranaca bezrazlozan i mislim da se oni ne smiju puno vezivati za Al Asada jer Al Asad je proslost za Siriju.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySat Jun 09, 2012 12:37 pm

**************


...............: komentar modifikovan dana: Thu Jul 05, 2012 5:23 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySat Jun 09, 2012 1:31 pm

Mislim da vi morate shvatiti da se u Siriji ubijaju djeca i zene. Ne stedi se nitko. Mislim da jednom trebate odstraniti vase uske p[oliticke racunice i da jednom stanerte na stranu ugrozenih. U Siriji su ugrozeni nevini ljudi koji zele slobodu. Mislim da je svakome jasno da ne moze neko vladati dozivotno i da je nemoguce da se odrzi Al Asad. Ne mozete vjestackim putem odrzavati Nusajrijski rezim. Sirija pripada svim gradjanima i Sirijska vlast mora biti zasnovana na potrijebnoj vecini. Znaci vecina u Siriji se mora pitati tako da su jedino mjerilo izbori koji mogu vratiti Sirijskom narodu zeljenu slobodu. Vise se ne mzoe drzati stvari pod kontrolom jer vise sistem Al Asada je prevazidjen i Arapsko Proljece je ucinilo svoje. Arapi vise nece diktaturu. Arapi zele slobodu i zele da se jedino mjerilo vecine ogleda na izborima gdje ce nareod odluziti koje predstavnike zeli.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyMon Jun 25, 2012 3:39 pm

Arinc: Sirija otvorila vatru po drugom turskom avionu
Turski vicepremijer je kazao da sirijska "neprijateljska akcija" neće ostati nekažnjena

Autor Fena | Objavljeno 25.06.2012. u 08:09

Situacija u Siriji - Page 2 Avion_524633706

Turska je saopćila u ponedjeljak da je Sirija otvorila vatru na jedan od njenih aviona koji su učestvovali u operaciji spašavanja turskog borbenog aviona koga su prošle sedmice oborile sirijske snage.

Zamjenik turskog premijera Bulent Arinc izjavio je da avion za potragu i spašavnje, CASA, koji je tragao za oborenim avionom tipa F-4, nije oboren, prenosi BBC.

On je kazao da sirijska "neprijateljska akcija" neće ostati nekažnjena.

NATO će raspravljati o obaranju aviona na sastanku koji će se održati u utorak na inicijativu Turske, države članice NATO-a.

Govoreći na konferenciji za novinare koj je prenošena na televiziji, Arinc nije konkretizirao kada se incident desio i nije kazao da li je drugi avion pogođen.

Dodo je da su Sirijci prekinuli s vatrom nakon upozorenja turske strane.

Arinc je izjavio da će se Turska zaštiti u okvirima međunarodnog prava, ali da "nema namjeru ići u rat s bilo kim. Mi nemamo takvu namjeru".

Dnevni Avaz
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyMon Jun 25, 2012 3:50 pm

Es Selamu Alejkum,

Mislim da ovo sto se desava je vec prevrsilo mjeru i milsim da je vrijeme poceti razmisljati o vojnoj intervenciji. Sirijske vlasti ne postuju nikoga i ne postuju pravila u svijetu tako da Sirijski rezim ne moze vise ciniti to sto cini. Vrijeme je da se preuzmu adekvatni koraci koji ce usloviti padu Sirijskog rezima. Sirija mora biti slobodna i Sirija mora postati Islamska drzava. Mislim da je svakome jasno nakon odrzanih izbora u Egiptu koliko sloboda znaci za narod i za muslimane. Zelim da Sirijom vladaju muslimani koji ce unaprijedjivati Islam i koji ce narodu pruziti sve Islamske ljepote. Ono sto cini Al Asad je strasno i on je pobio skoro 13 000 nevinih ljudi i ne osvbrce se za tim. On ne vjeruje u Allaha i on mu pridaje druga. To je dovoljan dokaz da takav rezim nemzoe vladati muslimanima i da muslimani ne mgou zivjeti u vjecitoj torturi. Otac Bashara Al Asada je ugnjetavao muslimane i nije im dozvoljavao da njeguju Islam. To je nastavio u Bashar al Asad kji se zestoko obracunava sa svojim protivnicima koji zele damo mir i zele samo slobodu. Mislim da svako normalan zeli da Sirija bude slobodna i da postane jedan od Americkih saveznika cime ce Sirija biti otvorena za svaku vrstu pomoci. Vjerujem da ce tada Amerika podrzati vladu Sirije i da ce pomoci Siriji da se oporavi od krvavog rata. Ocekujem isto i da Saudijska Arabija pomogne Siriji u njenom razvoju. Nakon Al Asada Sirija nece biti vise sama i ona ce biti zajedno sa ostalim Islamskim drzavama koje ce pnocno stajati na svom mjestu i n jegovati islam. Sirija ima potencijala da postane reazvijenom zemljom jer ona je na dobrom polozaju i ima izlaz na more. Njeni gradovi su puni historije i ne zaboravimo da je Damask bio sjediste Hilafeta. To je bila Islamska prijestolnica jer Muhammed s.a.v.s. je volio Shaam i govorio je da muslimanima da naseljavaju Shaam kji je blagoslovljen od Allaha jer tamo su se pojavljivali razni Poslanici.
Politika buduce Sirije se mora zasnivati na njefgovanju mira i dobrosusjedskih odnosa. Mislim da nije vrijeme vise za rat i da je vrijeme da razgovore i njegovanje dobrih odnosa. Golanska Visoravan je okupirana od strane Izraela, tako da se taj problem treba rijesiti razgovorima i vjerujem da ce nakon Asada problem Golanske Visoravni biti rijesen. To je Sirijska teritorija i izrael dobro zna da ne moze polagati p[ravo na tudju teritoriju. Izraelu je u interesu da zivi mirno a jaka Sirija mzoe obezbijediti Izrtaelu stabilan zivot i ugodne odnose. Ipak SDirija i Izrael ce imati istog saveznika a to je Ameriku koja je dosta pomaze muslimane sirom svijeta.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyWed Jun 27, 2012 7:11 am

:farao:


...............: komentar modifikovan dana: Wed Jul 04, 2012 9:52 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyWed Jun 27, 2012 7:21 am

Bili Turci ili Amerikanci jednostavno Siriji je potrijebna vojna intervencija zbog naroda koji zeljno iscekuje slobodu. Turskoj treba ovaj rat kako bi se uzdigla na nivbou autoriteta Osmanskog Carstva.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyWed Jun 27, 2012 7:28 am

:farao:


...............: komentar modifikovan dana: Wed Jul 04, 2012 9:51 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyWed Jun 27, 2012 8:45 am

Nama Sunijama je bitno da na celu Islamskih drzava dodju muslimani a ne Alevije koji ne pripadaju muslimanima. Naravno da mi Sunnije imamo legitimna prava da se bunimo jer ipak Sirija nije Siijska zemlja i u Siriji ima 70% Sunnija i mi ne mozemo biti podrijedjeni.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyThu Jun 28, 2012 4:35 am

:farao:


...............: komentar modifikovan dana: Wed Jul 04, 2012 9:50 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyThu Jun 28, 2012 4:50 am

To nije tacno. Ako neko vrsi pokolj nevinih ljudi onda je to vlada Bashara Al Asada. Sunnije imaju pravo na Siriju kao sto Siije imaju pravo na Irak. Ne mogu Siije uzurpirati nama Sunijama Siriju koja je vecinski Sunnijska i koja se treba okrenuti Islamksoj politici a ne politici Baas partije.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyThu Jun 28, 2012 5:05 am

:farao:


...............: komentar modifikovan dana: Wed Jul 04, 2012 9:50 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyThu Jun 28, 2012 5:34 am

:farao:


...............: komentar modifikovan dana: Wed Jul 04, 2012 9:50 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySun Jul 01, 2012 4:11 am

Turska "podigla" šest borbenih aviona "F-16" na granici sa Sirijom
Ova odluka uslijedila je kao odgovor na tri slučaja približavanja sirijskih vojnih helikotpera turskoj granici

Autor Srna | Objavljeno 01.07.2012. u 04:41

Situacija u Siriji - Page 2 800px_F_16_June_2008_250822649

Turska je danas naredila polijetanje svih šest borbenih aviona "F-16" u blizini granice sa Sirijom, saopšteno je iz komande vojnih snaga Turske.

Ova odluka uslijedila je kao odgovor na tri slučaja približavanja sirijskih vojnih helikotpera turskoj granici, iako nije došlo do narušavanja granica, javio je BBC.

U saopštenju se navodi da su četiri aviona poletjela iz baze Indžirlik na jugu zemlje kao odgovor na sirijske helikotpere koji su letjeli južno od turske provincije Hataj.

Isti izvor navodi da su još dva aviona "F-16" poletjela iz baze Batman, nakon što su sirijski helikopteri uočeni u blizini granice, južno od turske provincije Mardin, javljaju turski mediji.

Prošlog mjeseca, sirijske snage oborile su turski borbeni avion u pograničnoj oblasti, što je pogoršalo ionako zategnute odnose dvije zemlje.

Dnevni Avaz
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySun Jul 01, 2012 4:24 am

Trebalo bi da Turska ucini nesto konkretno i da zaustavi nasilje u Siriji. Mislim da je to nuzno i da jedino Turska moze uciniti podvig da donese slobodu Sirijskom narodu. Svi znamo ko su Nusajrije i kako su oni zalutali tako da sami muslimani ne mogu podnijeti da njima vladaju malobrojne Nusajrije. Sirija hoce na vlast muslimane koji ce raditi za islam i koji ce Islam unaprijedjivati. Turska je nasa bratska zemlja i Arapi cekaju na potez Turske koja je ugledna zemlja u Arapskom svijetu i koja predstavlja onu staru Osmansku carevinu. Turska je tako jaka da bi mogla zauzeti vrlo brzo Siriju i tako donijeti slobodu Sirijcima koji zarko cekaju tu slobodu. Turska ima moralno pravo da se umijesa u problem Sirije jer Turska je Islamska zemlja i ona moze pomoci drugim muslimanima i ne samo da moze nego e obavezna na to. Kad se Sirija bude oslobodila tada ce sve Arapske zemlje biti slobodne i tada ce moci poceti jedna ekonomski razvoj tiju zemalja. Ostaje samo jos Palestina koja treba dobiti drzavu. Mislim da je Sirija glavna kocnica jedinstva muslimana tako da svi muslimani zele da Sirija bdue koancno slobodna i da njome vladaju muslimani bas onakvi muslimani kao sto sada vladaju Egiptom. Zelimo novog Mursija na celu Sirije koji ce ujediniti narod i koji ce raditi za dobro naroda i za dobro Islama. Muslimanima ne trebaju konflikti i Sirija ne smije da predstavllja konflikt u regionu jer proslo je vrijeme velikih ratova na Bliskom istoku. Sada je doslo vrijeme razgovora gdje ce buduca Sirija biti jedna od faktora mira na Bliskom Istoku i gfdje ce pomoci Palestincima d arazviju svoju drzavu. Sirija jos ima da pregovara sa Izraelom oko Golanske Visoravni i mislim da ce se taj problem brzo rijesiti kad se Sirija bude oslobodila jer Izraelu vise nece niko prijetiti i Izrael ce teziti jednom miru sa muslimanima. Egipat je sada slobodan i to ne znaci da on zeli ratovati sa Izraelom. Ne nikako. Egipat zeli pomoci mirovnom procesu u Palestini i zeli donijeti u tom regionu. Zato Al Asada se ponasa kao da ne zivi u ovom vremenuu nego ka da zivi u vremenu poslije II svjetskog rata. Turska je jaka zemlja i ona predstavlja Islamsku super silu tako da je to ujedno i Sunnijska super sila zajedno sa Pakistanom. Ne sporim da Iran treba biti super sila jer ce i on koristiti muslimanima ali Iran mora znati da Turska ima p[rijednost sto se tice Sirije.

u Sirji vecina Sunnija slijede Hanefijski mezheb tako da je red da se osnuje jedna Islamska drzava koja ce se zasnivati na Hanefiijskom fikhu. Otkako je srusen Hilafet Hanefijska skola se udaljila od Hilafeta tako da je vrijeme da se osnuje Islamska drzava Sirija koja ce se zasnivati na Hanefijskom fikhu.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySun Jul 01, 2012 5:54 am

Situacija u Siriji - Page 2 800px-Umayyad_Mosque%2C_Damascus

Ummajadska Dzamija, Damask, Sirija
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sekalejn




Broj komentara : 93
Join date : 2012-05-18

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySun Jul 01, 2012 7:11 am

:lol!:


...............: komentar modifikovan dana: Wed Jul 04, 2012 9:53 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySun Jul 01, 2012 8:06 am

Sekalejn (citat):
Muamere jedno licno pitanje al neka to bude tvoje licno misljenje:
zasto vi sunije kad je neko na vlast od shija,postajete vulgarni,nasilnici,siledzije,ubice,trazite pomoc od nemuslimana za svoje ciljeve samo da ne bi opstao neko na vlast ko pripada putu Poslanikovog Ehlibejta a.s. ???

Ponasamo se isto kao i vi prema Sadamu Husejnu. Sve Siije su suradjivale i grlili se sa Amerikancima. Vjerovatno ste im davali i zene.

Inace, ako vi Nusajrije smatrate pravovjernim Siijama onda ste vi isti i u istoj ste zabludi. Nusajrije su kafiri i oni bi trebali predstavljati kafire i za Siije Imamije. Krscani i zidovi su mnogo bolji od Nusajrija.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
HIZBALLAH

HIZBALLAH


Broj komentara : 33
Join date : 2012-05-23

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySun Jul 01, 2012 10:10 am

Muamer (citat):
Sekalejn (citat):
Muamere jedno licno pitanje al neka to bude tvoje licno misljenje:
zasto vi sunije kad je neko na vlast od shija,postajete vulgarni,nasilnici,siledzije,ubice,trazite pomoc od nemuslimana za svoje ciljeve samo da ne bi opstao neko na vlast ko pripada putu Poslanikovog Ehlibejta a.s. ???

Ponasamo se isto kao i vi prema Sadamu Husejnu. Sve Siije su suradjivale i grlili se sa Amerikancima. Vjerovatno ste im davali i zene.

Inace, ako vi Nusajrije smatrate pravovjernim Siijama onda ste vi isti i u istoj ste zabludi. Nusajrije su kafiri i oni bi trebali predstavljati kafire i za Siije Imamije. Krscani i zidovi su mnogo bolji od Nusajrija.

Ali nama su drazi nasurije nego vi plrokletnici umejadi rod HINDIJA(L.a)
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptySun Jul 01, 2012 10:30 am

Aklo su vam drazi vodite ih kuci. Nama ne trebaju Nusajrije u Siriji. Sirija je Sunnijska zemlja. U Siriji ce se razviti zastava Ehli Sunneta vel Dzemat.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyMon Jul 09, 2012 11:44 pm

KSA podržava napore za rešavanje krize u Siriji

Situacija u Siriji - Page 2 1341845793048116300

Saudijska Arabija je juče ponovila svoju podršku međunarodnim naporima oko pitanja sirijske krize. On je takođe pozvao Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija da donese rezoluciju odmah koja ce uključivati Kofi Ananov mirovni plan i plan tranzicije za Siriju. Saveta ministara, kojim predsedava Staratelja Dva Sveta Hrama Kralj Abdulah, je uputio poziv. Kabinet poziva na mere koje ce primorati sirijski režim da poštuje rezolucije donete na sastanku u Ženevi o prelasku vlasti u Siriji. Kabinet je pozvao na uvođenje sankcija režimu ako ne poštuje rezolucije. Monarhija podržava konačnu odluku donesenu od strane Pariske konferencije koja je pozvala Savet bezbednosti da donese rezoluciju koja ce prisiliti Sirijski režim da sprovede plan tranzicije. Kabinet je takođe osudio izraelski tretman Palestinaca, tvrdeći da je Tel Aviv prekršio svoja prava, stavili ih iza rešetaka i okupirali njihovu zemlju. On je pozvao međunarodnu zajednicu da preduzme efikasne mere za sprečavanje Izraela nastavljanje ove politike, rekavši da osporva međunarodni volju. On je rekao da Izrael i njena politika je bila glavni razlog za neuspeh mirovnog procesa. Ministar za kulturu i informisanje Abdul Aziz je rekao Khoja Kabinetu na niz drugih odluka, uključujući i usvajanje dva sporazuma sa Katarom o saradnji u oblasti zaštite životne sredine i meteoroloških posmatranja. Takođe je jedan broj odluka vezanih za uspostavljanje stalnog štaba za Vrhovnog saveta pravosuđa, Vrhovnog suda, Apelacionog suda, Višeg upravnog suda, administrativnih apelacionih sudova i drugih sudova.

Kabinet je rekao: "Oblasti koje se dodeljuju za ove sudove bi trebalo da bude u skladu sa onim što je dogovoreno sa vlastima." Zgrade će biti izgrađene u roku od pet godina za one sudove koji su dobili zemlju posle postizanja dogovora sa Ministarstvom finansija. Priroda regiona ili grada će se uzeti u obzir prilikom dodele zemljišta za sudove. Kabinet imenovan od Bandar Al Vaieli (iz Ministarstva ekonomije i planiranje); Majed Al Bavaridi (trgovina i industrija Ministarstvo); i Saleh al- Afalik, Abdul Aziz al-Ajlan i Mazen Batterjee (privatni sektor) Odbornici Generalne uprave za civilno vazduhoplovstvo za tri godine. Kabinet ministra rada ovlašćenih Adel Fakeih mora da održi razgovore sa svojim Brazilskim kolegom i da postignu sporazum o saradnji u tehničkoj i stručnoj obuci. Kabinet je odobrio sporazum sa Južnom Korejom za mirno korišćenje nuklearne energije. Sporazum je potpisan Seulu 15. novembra. Kabinet je imenovao Ekab Alluvaihek zamenika guvernera pokrajine Makkah za poslove bezbjednosti, Abdulah al-Mutairi zamenik ministra opštinskih i seoskih poslova za ugovore, Al Saadi Karni zamenik gradonačelnika Meka za izgradnju i projekti, Ahmed Al Beez pomoćnik zamenika ministra za inženjering poslove u Ministarstvu zdravlja i Hamad Al Hudaithi pomoćnika zamenika ministra za inspekciju i radnih odnosa u Ministarstvu rada.

Arabnews

http://www.arabnews.com/ksa-backs-efforts-solve-syria-crisis
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyTue Jul 10, 2012 4:47 am

Es Selamu Alejkum,

Jos se odvija rat u Siriji i sve vise gine neduzni narod. Sirija je u plamenu i to traje vec vise od godinu dana. Narod je u agoniji i zeli spas od ludjaka Al Assada. On ubija sve sto nadje i mrzi Ehli Sunnet vel Dzemat. On misli da drzi jos vlast i da tako drzi urkocen narod pod jednom palicom. On jos ne shvata da je proslo vrijeme diktature u Arapskim zemljama i da je sada doslo vrijeme slobode i demokracije. On misli da drzi pod jednom palicom Sunnije i da im odrijedjuje kako ce da zive. To je vrlo lose i Sunnije to ne prihvataju i oni zele zivjeti u jednoj drugacijoj Siriji koja ce imati vise Islama i vise slobode. Sirija se barem mora oformiti kao sadasnji Egipat koji je prosto Islamski ozivio i postao ono sto jeste. Sirija moze postati razvijena zemlja koja ce imati sve sto je potrijebno. To je zemlja Sunnizma i to je zemlja Ummajada koji su obiljezili Islamsku historiju. Grijeh je da se rusi jedan historijski grad kao sto je to Damask koji je ljepotica Bliskog Istoka i grad koji uvijek privlaci turiste i muslimane svijeta. Ovo je dokaz da mi muslimani trebamo biti uz Ameriku koja naastoji da rijesi pitanje Sirije. Amerika zeli da Sirija bude slobodna i d abude ponovo rodjena i da narod ponovo vrati osmjehe na svojim licima. To je ono sto zele svi muslimani. Mislim d aje glupost od onih koji smatraju da Sirija nesto predstavlja sa Izrael i da je ona navodno najveci borac protiv Cionizma. To nije istina i mislim da Al Assad samo glumi neprijateljstvo prema Izraelu. To znaju svi muslimani i muslimani znaju da Al Assad zivi u proslosti i da on misli obmanuti muslimane. Nova Sirija bi trebala postati drugacijom od ove Sirije. Nova Sirija bi bila prijatna za sve susjede i prijatna za sve muslimane. Sirijskoj vladi bi bilo vazno samo vbolji zivot muslimana u Siriji i njegovanje Islamske nauke u poznatim Sirijskim Univerzitetima. To je ono sto je vazno za muslimane jer muslimani zele da imaju Siriju u kojoj ce rado dolaziti i u kojoj ce drzava stajati iza predivne vjere Islama. Mislim da Al Assad to mora znati i da mora jasno imati na umu da ne moze od jedne muslimanske drzave praviti bezboznicku drzavu.
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 49
Mjesto : Kosovo

Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 EmptyFri Jul 13, 2012 6:04 am

Assadove ubice kod Hame zaklali i objesili 267 žena, djece i muškaraca
U masakru u selu kod Hame ubijeno namanje 267 civila

Autor Anadolija | Objavljeno 13.07.2012. u 10:42

Situacija u Siriji - Page 2 Hama_983031487
Foto: Ilustracija

Sirijsko revolucionarno vijeće danas je saopćilo da sigurnosne snage sirijskog predsjednika Bashara al-Assada nastavljaju s napadima iz teškog naoružanja u selu Tireymse u Hami i da je dosad najmanje 267 ljudi ubijeno.

Vijeće je objavilo kako je veliki broj Sirijaca, uključujući žene i djecu, zaklano ili obješeno u pomenutom selu kod grada Hama.
U izvještaju se navodi i kako je određeni broj ljudi zapaljen.

Porodice traže svoje najmilije u njivama i duž obale rijeke Asi.
„Selo je opkoljeno od strane sigurnosnih snaga. Telefonske veze i električna energija su potom isključeni“, saopćilo je Nacionalno vijeće Sirije koje dodaje da u tom selu ima preko 300 ranjenih kojima hitno treba medicinska pomoć. U izvještaju se navodi kako se u džamiji u tom selu nalazi više od 150 leševa.

„Ti ljudi su ubijeni u pokušaju da pobjegnu iz sela“, navodi Vijeće.
Aktivista Nacionalnog vijeća Sirije Musab Hamasi je kazao kako sirijski narod pokušava pobjeći iz sela koje je pod neprestanom vatrom sirijske vojske. Hamadi je naglasio kako je do masakra u kvartu Tireymse u Hami došlo nakon što je sirijska vlada naredila da se vojnim jedinicama koje kvart drže u okruženju pruži pomoć iz zraka.

„Stanovnici su pronašli veliki broj leševa u okolici sela i na njivama. Narod Tireymsea je uplašen i pokušava da skupi leševe“, kazao je Hamadi.

Dnevni Avaz
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
Sponsored content





Situacija u Siriji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Situacija u Siriji   Situacija u Siriji - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
Situacija u Siriji
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Situacija u Afganistanu
» Situacija u Jemenu
» Situacija u Egiptu
» Situacija u Palestini
» Situacija u Pakistanu

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islamski Forum :: Islam :: Politika-
Idi na: