Islamski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Islamski Forum od Ehli Sunneta vel Dzemata
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Prekršeno obećanje Allahu, molim za savjet-pomoć

Go down 
2 posters
AutorPoruka
vjernik




Broj komentara : 1
Join date : 2012-06-23

Prekršeno obećanje Allahu, molim za savjet-pomoć Empty
KomentarNaslov komentara: Prekršeno obećanje Allahu, molim za savjet-pomoć   Prekršeno obećanje Allahu, molim za savjet-pomoć EmptySat Jun 23, 2012 9:56 pm

Prije skoro tri godine, dao sam obećanje Allahu kako ću se ponašati na odgovarajući način ukoliko mi ispuni želju. Allah mi je ispunio želju i više od toga, ali sam prekršio obećaje, ne samo prekršio već često kršio.

Nisam došao do pameti sve dok to nisam skoro izgubio što sam dobio. Molim vas da mi neko da savjet, da li postoji način da se iskupim za prekšeno obećanje, da li ma neka dova, namaz ili nešto treće.

Samo da napomenem da klanjam svaki namaz, i da mislim da izvršavam i druge islamske dužnosti.

Molim vas da me osuđujete, već ako imate nešto konkretno da napišete.

Unaprijed se zahvaljujem.
Na vrh Go down
Muamer

Muamer


Broj komentara : 408
Join date : 2012-05-12
Age : 48
Mjesto : Kosovo

Prekršeno obećanje Allahu, molim za savjet-pomoć Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prekršeno obećanje Allahu, molim za savjet-pomoć   Prekršeno obećanje Allahu, molim za savjet-pomoć EmptySun Jun 24, 2012 10:59 pm

vjernik (citat):
Prije skoro tri godine, dao sam obećanje Allahu kako ću se ponašati na odgovarajući način ukoliko mi ispuni želju. Allah mi je ispunio želju i više od toga, ali sam prekršio obećaje, ne samo prekršio već često kršio.

Nisam došao do pameti sve dok to nisam skoro izgubio što sam dobio. Molim vas da mi neko da savjet, da li postoji način da se iskupim za prekšeno obećanje, da li ma neka dova, namaz ili nešto treće.

Samo da napomenem da klanjam svaki namaz, i da mislim da izvršavam i druge islamske dužnosti.

Molim vas da me osuđujete, već ako imate nešto konkretno da napišete.

Unaprijed se zahvaljujem.

Kao prvo davanje uslova Allahu dz.s. da ako ti ispuni zelju da ces se ponasati tako i tako, ne stoji. Ti se moras bezuslovno ponasati onako kako je Allah naredio bez obzira ispuinila ti se zelja ili ne. Zato tvoja zakletva ne vrijedi i tebi treba Tevba u kojoj ces se moliti Allahu da ti oprosti grijehove i gdje ces obecati Allahu da neces ciniti grijehe. Znaci nema uslova za ispunjenje zelje ili ako Allah meni da to, ja cu se ovako ponasati. Tu zakletvu Allah ne priznaje.
Kao prvo, bilo bi lijepo da odes kod nekog Hodze i da dodjes na tobe a to je da pred svjedocima kazes Kelimei Sehadet. Zatim ces uciniti Tevbu i poceti da klanjas i da se pridrzavas ostalih Islamskih duznosti. Inshallah Allah ce ti oprostiti.

Za dalje informacije mozes pitati naseg Fetvu=l Emina Enesa Ljevakovica i mislim da ce ti on dati adekvatan odgovor.

pitanja@rijaset.ba
Na vrh Go down
http://www.islam-iman.com
 
Prekršeno obećanje Allahu, molim za savjet-pomoć
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Trazim savjet?*
» Princ Saud: GCC mora mobilisati resurse za pomoć Sirijcima

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islamski Forum :: Islam :: Ahlak-
Idi na: